REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Jednego dnia na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Do pierwszego zdarzenia doszło po 15.00 w Gilowicach na ul. Zakopiańskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący hyundaiem 68-letni mężczyzna, z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, następnie otarł się o drzewo, po czym potrącił stojące przy drodze piesze. Była to kobieta w widocznej ciąży w wieku 36 lat oraz jej 3-letnia córeczka.

W wyniku zdarzenia dziewczynka, w stanie bardzo ciężkim, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala, natomiast kobieta pomimo wysiłku ratowników medycznych, którzy prowadzili reanimację, zmarła. Jak ustalili policjanci, 68-latek był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Na miejscu długo pracowali policjanci oraz prokurator. Droga była przez wiele godzin całkowicie zablokowana. W toku prowadzonego pod nadzorem prokuratury postępowania, policjanci będą ustalać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce w Ujsołach na ul. Ks. Piotrowskiego. Ok. godziny 19:00 doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący Fordem Transitem potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Pomimo szybko podjętej reanimacji życia poszkodowanego nie udało się uratować. Tak jak i w przypadku zdarzenia w Gilowicach, wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Beskid997
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE