REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Do bulwersującego zdarzenia doszło w środę w Świnnej.

Około 19:42 policjanci z Żywca otrzymali niepokojące zgłoszenie, które mówiło, że autobusem należącym do MZK w Żywcu, który wykonywał regularne kursy na linii (linia nr.1 przyp. red.), ma kierować osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci. Mundurowi zastali tam autobus należący do miejskiego przewoźnika i jego kierowcę. Badanie alkomatem nie dało wątpliwości co do stanu w jakim znajdował się 42-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile! Ponadto mężczyżnie została pobrana krew do przebadania pod kątem zawartości narkotyków.

Kierowca został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnej celi, gdzie na spokojnie mógł wytrzeźwieć i oczekiwać na przesłuchanie prokuratora. Jego efektem było postawienie mężczyźnie zarzutu z artykułu 178a. Kodeksu Karnego tj. prowadzenia pojazdu w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości, za co może grozić mu kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Policja jednak zaznacza, że postępowanie w tej sprawie cały czas się toczy, m.in.: weryfikowane jest, czy kierowca w takim stanie woził pasażerów. Jeśli taka sytuacja miała miejsce, możliwa będzie zmiana kwalifikacji prawnej czynu. 

 * * *

O komentarz na temat tego zdarzenia zwróciliśmy się do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Żywcu. Niestety, jak poinformowano naszą redakcję, oficjalnych informacji na ten temat może udzielić tylko prezez MZK, który obecnie znajduje się na pracy zdalnej, wobec czego nie mogliśmy z nim porozmawiać.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Wszystkie
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Z regionu
Beskid997
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE