REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Konferencja ministra zdrowia
Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego:
Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala koronawirusa się rozpędza - mówi Niedzielski. Wskazanie, które otrzymujemy od analityków, mówi o tym, że ten szczyt trzeciej fali (...) ma być na poziomie 10-12 tysięcy.
 
 
Chcielibyśmy, aby nowe restrykcje, które będą obowiązywały od soboty, żeby ten poziom regulacji, z którym mamy do czynienia, został utrzymany w całym kraju oprócz woj. warmińsko - mazurskiego - mówi Niedzielski. Chodzi o powrót klas I-III do nauki zdalnej, zamknięcie muzeów, kin, teatrów i galerii handlowych, a także hoteli. 
 
Wprowadzamy kwarantannę dla osób przekraczających polską granicę z Czech i Słowacji . Zwolnieni z kwarantanny będą jedynie ci, który okażą ważny, negatywny wynik testu na koronawirusa. 
 

Musieliśmy zrobić mały kroczek wstecz, o przysłowiowe 1/16 kroku. Dlaczego o taką liczbę? Chcemy, aby wszystkie obowiązujące restrykcje zostały utrzymane, a nowe dotyczyły województwa warmińsko-mazurskiego - mówił Adam Niedzielski.

W województwie warmińsko-mazurskim nauka w klasach 1-3 przechodzi na tryb zdalny, zamknięte zostaną galerie handlowe oraz placówki kulturalne. Także baseny i korty tenioswe będą zamknięte. Od 27 lutego będzie obowiązywała kwarantanna po przyjeździe z Czech oraz Słowacji. 

Wszystkie
Z regionu
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Rajcza
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE