REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Wczoraj w godzinach
popołudniowych 43-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego hospitalizowana w ciężkim stanie na oddziale covidowym w Szpitalu Żywiec została przetransportowana śmigłowcem wojskowym do 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝗮𝗹𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗦𝘇𝗽𝗶𝘁𝗮𝗹𝗮 𝗞𝗹𝗶𝗻𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗨𝗻𝗶𝘄𝗲𝗿𝘀𝘆𝘁𝗲𝘁𝘂 𝗠𝗲𝗱𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝘄 Ł𝗼𝗱𝘇𝗶.
smiglo2
 
 
Zespół lekarski zdecydował, że jedyną szansą na przeżycie Pacjentki jest podpięcie jej do ECMO – urządzenia, które zastępuje funkcję uszkodzonych płuc do momentu, aż nastąpi poprawa ich funkcji. Terapia ta jest bardzo inwazyjna i wymaga współpracy wielu medyków, dlatego też realizowana jest w najbardziej wyspecjalizowanych placówkach. Dzięki współpracy dyrektor Szpitala Żywiec Małgorzaty Świątkiewicz oraz profesora Pawła Ptaszyńskiego, dyrektora ds. medyczno-organizacyjnych CSK UM, udało się zorganizować zabieg wszczepienia Pacjentce ECMO i przetransportowanie jej do łódzkiej placówki.
Do Żywca przyleciał profesor Waldemar Machała, specjalista anestezjologii, intensywnej terapii i medycyny ratunkowej, który wykonał już 22 terapie ECMO u pacjentów zarażonych SARS-CoV-2 w Polsce. Po podłączeniu Pacjentki w Szpitalu Żywiec do aparatury, nastąpiła procedura przetransportowania jej śmigłowcem wojskowym do Szpitala w Łodzi.
________________
Szpital Żywiec
Wszystkie
Z regionu
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Sport
Beskid997
Gmina Rajcza
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE